شنبه 27 آبان‌ماه سال 1385
نگاهی به برگزاری نامناسب جشنواره ها
نوشته شده توسط محسن موسوی زاده در ساعت 06:56 ب.ظ

 

نگاهی به برگزاری نامناسب جشنواره ها

 

اگر جشنواره ای برگذار نگردد بسیار بهتر است تا اینکه یک جشنواره ناکار آمد و پایمال کننده ی حقوق شرکت کنندگان برگذار شود.

از جمله ی این جشنواره ها که خودم شرکت داشته ام یکی اولین جشنواره ی سراسری عکس جوانان ایران بود که در ارومیه برگذار گردید. علارغم قول حضرات برگذار کننده، نه هزینه عکس انتخاب شده ی اینجانب به حسابی که چند بار به آنها داده شده بود واریز گردید و نه عکس اینجانب را عودت دادند.

از دیگر جشنواره هایی که مثل جشنواره ی ذکر شده عمل نمودند می توان نمایشگاه عکس آشوراییان زیر نظر اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامشهر، و جشنواره شور عشق زیر نظر اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس، و نخستین جشنواره فرهنگی و هنری جاذبه های گردشگری روستایی ایران که در اصفهان نصف جهان برگذار گردید و ... را نام برد که تمامی مدارک مربوطه نزد اینجانب موجود است. جالب اینکه این عزیزان متولیان و مدعیان اداره ی فرهنگ جامعه هم هستند.حالا ممیزی سلیقه ای عکسها و چگونگی داوریها و جریانات دیگر بماند تا وقتی دیگر.

                                                             


پس از گذشت حدود یک سال و نیم جناب آقای احسان مهدیان از سینمای جوان ارومیه در مورد اشتباه در واریزی حق نگه داری یک عکس پذیرفته شده در اولین جشنواره عکس جوان تماس گرفتند و با برخورد خوبشان از این بابت دلجویی نموده  وفرمودند مبلغ مورد نظر را جدیداً به حساب شما واریز نمودیم، که به این وسیله از ایشان و عوامل وابسته  تقدیر و تشکر می کنم.۲۹/۱۰/۸۵